Pytania i odpowiedzi

Opublikowane przez Jacek Koślicki w dniu

Pytania i odpowiedzi projektantki wnętrz Małgorzaty Koślickiej?

– Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Najbardziej w mojej pracy lubię kreowanie przestrzeni. Za każdym razem czuję ogromną radość z tego, że mogę urządzać nowe wnętrze. Satysfakcją daje mi zadowolenie klientów, którzy często potrafią to okazać. Kontakt z ludźmi, bo w końcu to dla nich pracuję, daje potężny zastrzyk energii.

– Co poradziłbyś osobie szukającej kogoś o Twoich umiejętnościach?

Osobom szukającym projektanta wnętrz doradziłabym, aby szukali osób z doświadczeniem. To zawsze pozwala uniknąć dodatkowych stresów i zaoszczędzić czas i sporej ilości gotówki. Wszelkie ustalenia warto zapisywać, tak, żeby uniknąć nieporozumień i w razie problemu móc wrócić do notatek. Radziłabym też spisywać umowę.

– Jeśli byłabyś klientem, to co chciałabyś wiedzieć o Twojej profesji?

Jeśli byłabym klientem projektanta wnętrz to chciałabym wiedzieć czy osoba ta ma doświadczenie, czy zrobi mi wizualizację 3D, czy współpracowała już z wykonawcami, czy ma dużo cierpliwości , czy mnie wysłucha, czy będzie realizować moją wizję czy będzie mi narzucać swoją.

– Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

Klient zatrudniając projektanta wnętrz musi mieć świadomość, że nie traci pieniędzy , a je zyskuje. Projektant jest po stronie swojego klienta, pomoże mu nie popełnić kosztownych błędów, doradzi, gdzie można zaoszczędzić bez szkody dla projektu, a gdzie nie należy tego robić, bo to się zemści. Dobry projektant wnętrz będzie tarczą, dzięki której „fachowcy” cię nie oszukają. Pamiętaj o tym.

– Jeśli miałabyś doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradziła?

Jeśli miałabym doradzać komukolwiek w sprawie wyboru zwodu, powiedziałabym, żeby robił to co sprawia mu przyjemność, to co go interesuje i w czym czuje się dobry. Wtedy praca staje się przyjemnością, a czas spędzany na ciągłym dokształcaniu- realizowaniem hobby.

– Jakie pytania najczęściej zadają ci klienci?

Klienci często pytają o najlepsze produkty – podłogi, meble, wykończenie ścian, fronty meblowe itd. Zawsze odpowiadam, że nie ma jednego najlepszego produktu dla wszystkich. Każde wnętrze ma spełniać inną funkcję i dla każdego co innego będzie najlepsze. Zawsze dobieram materiały wykończeniowe do potrzeb klienta i jego oczekiwań oraz budżetu jaki mamy przeznaczony na daną realizację .

Pytania i odpowiedzi pochodzą ze strony www.remontuj.pl    kilka pytań do projektantki wnętrz