Mały przedpokój

Opublikowane przez admin w dniu

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście. Pierwsze wrażenie może być pozytywne, ale nie zawsze tak bywa.  Często umeblowanie małego przedpokoju to duży problem, bo musi być ładny, ale i funkcjonalny. A co zrobić jeśli budżet skromny i pomieszczenie nieduże? Oto moja propozycja.

Szafa  podzielona na dwie części. Górna z miejscem na kurtki , czapki itp.,  dolna z miejscem na odkurzacz, wagę i parę innych drobiazgów. Wnętrze szafy jest białe, dzięki czemu w szafie  jest jasno.

Siedzisko  miękkie z szufladką na pasty, szczotki do butów oraz półką z prętów na buty, których nie chcemy chować do szafki. Lekkie siedzisko łatwo  odstawić, co ułatwia utrzymanie czystości.

Wieszak – obowiązkowy element w każdym przedpokoju. Nasi goście nie chcą chować swoich okryć do naszej prywatnej szafy. Zawsze w takich sytuacjach ludzie czują się niezręcznie. Pamiętajmy o wieszaku dla gości. Nie może on też być pełen naszych ubrań. My mamy miejsce w szafie.

Wieszak na klucze – przydatna rzecz dzięki której nie będzie poszukiwania kluczy na minutę przed wyjściem.

Szafki na buty – w małym przedpokoju świetnie sprawdzają się szafki uchylne. Mieszczą bardzo dużo par butów, zajmują mało miejsca, a poza tym bardzo porządnie wyglądają.

Miejsce na torebki – ważne aby nie zapomnieć o istotnej rzeczy jakiej są torebki. Jeśli mają swoje miejsce nie trzeba będzie ich rzucać byle gdzie.

Tapeta na ścianie – w małym niskim pomieszczeniu świetnie sprawdziła się jasna tapeta w drobne pionowe pasy.

Lustro  zawisło na przeciwległej ścianie. Fajnie powiększa i rozjaśnia przedpokój.