Pokój dla sióstr w wieku szkolnym.

Ogromne wyzwanie żeby „pogodzić” ogień z wodą. Dwie dziewczynki w wieku szkolnym, kompletnie inne charaktery i zainteresowania. Największym problemem było to, że pokój jest długi i przejściowy. W pokoju dziewczynki miały łóżko piętrowe, które wydawało się dobrym rozwiązaniem. Jednak okazało się, że kiedy przychodzą koleżanki nie ma gdzie usiąść. Drugi problem to jedno biurko dla dwóch dziewczynek. Trzeci to brak miejsca do przechowywania, a wielka szafa na środku pokoju strasznie go zagracała. Był jeszcze drobiazg, czyli miejsce dla chomiczka.

Priorytetem było pozbycie się łóżka piętrowego i wyznaczenie osobnych stref dla z sióstr! Każda z dziewczyn musiała dostać swój tapczan, swoje biurko z szafką i półkę. Słowem swój kawałek podłogi.

Nowe tapczaniki mają po dwie pojemne szuflady na pościel i na bieliznę. To duża oszczędność miejsca i wygoda. Nad tapczanikami powiesiliśmy szafki na książki i inne szpargały.

Pod oknem pojawiło się dwustanowiskowe biurko z szufladkami i dodatkowa zabudowa z przestrzenią na książki, oraz dodatkowa szafa. Na ścianie między drzwiami znalazła miejsce szafa, ale wisząca, tak, żeby na podłodze zrobić miejsce na klatkę dla chomika.
Misja z początku wydawała się niemożliwa, ale chcieć to móc 🙂