Wspólny pokój dla maleńkich dzieci. Dwuletniego chłopczyka i jego siostrzyczki, która jeszcze była u mamusi w brzuchu.

W pokoju malutkich dzieci potrzebne są nieco inne meble niż w pokoju dzieci szkolnych. Projektując pokój dla dwulatka i niemowlęcia należy pamiętać, że dzieci szybko rosną. Musimy tak dostosować meble, żeby łatwo było zmienić kilka elementów i przystosować pokój dla starszych dzieci.  Zmieniając tylko kilka elementów nie wydamy fortuny.

Początkowo w pokoju stanęło łóżeczko i przewijak dla niemowlęcia, które po półtora roku zostanie wymienione na łóżko identyczne jak ma brat. Stoliczki i krzesełka do rysowania zastąpi dwustanowiskowe biurko. W ten sposób bardzo szybko i prawie bezkosztowo zmienimy pokój maluszków na pokój dzieci szkolnych.

Bardzo ważne jest, żeby dzieci miały swoje strefy. Można je wydzielić na przykład kolorami, dekoracjami. Pamiętać jednak należy, aby pokój pozostał spójny. Strefę dziewczynki i chłopca wyróżniają dodatki i kolory na ścianach oraz ich imiona na ścianie.

Aby zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania łózka mają dwie pojemne szuflady. Jednak obok łóżka dziewczynki musiała pojawić się szafa. Żeby jednak szuflada się wysuwała szafa wisi nad podłogą i problem jest rozwiązany.