Pokój chłopca w wieku kilku lat. W takim pokoju trzeba zapewnić dziecku miejsce do zabawy i do wypoczynku. Należy też pamiętać, że dziecko szybko rośnie, przedszkolak za chwilę będzie uczniem  i kącik ze stoliczkiem zastąpi biurko. Podczas projektowanie trzeba pamiętać, aby w tym miejscu umieścić gniazdka elektryczne, przyłącza internetowe i oświetlenie.

Pokój jest całkiem spory jednak skosy ograniczają możliwości aranżacji. Najważniejsze było wydzielenie stref do wypoczynku, do zabawy i do nauki. W strefie wypoczynku oprócz wygodnego tapczanu musiała się znaleźć półeczka na lampkę nocną, czy na odłożenie kubka z wodą. Nie można zapomnieć też o tym, że rodzic, który będzie czytał dziecku książeczkę na dobranoc, musi mieć na czym usiąść.

Tą strefę oddziela od strefy zabaw regał na zabawki i książki. Regał składa się z otwartych półek i szufladek- wózków na kółkach. Takie rozwiązanie będzie bardzo pomagało utrzymać zabawki, klocki czy inne drobiazgi w porządku bez ogromnego wysiłku. W ten sposób łatwiej uczyć dziecko sprzątania po skończonej zabawie.

Na ścianie pojawiła się farba tablicowa. Dziecko bezkarnie może rysować po ścianie i rozwijać swoją kreatywność. W przyszłości będzie mógł tam pisać np. plan zajęć.

W pokoju znajduje się jedynie płytka szafa i komoda ponieważ Oskar jest szczęśliwym posiadaczem pokoju z małą garderobą.

Cały pokój jest spójny, dobrze zagospodarowany i mimo skosów, bardzo przestronny.